Hladno Vino V Samo Nekaj Minutah

Anonim

Kot dobro vemo, je okus belega vina najmočnejši in najbolj prijeten, če ga postrežemo ohlajenega. Vendar vina ni priporočljivo hraniti v hladilniku, saj praviloma potrebuje temne prostore s primerno zmerno in stalno temperaturo.

Včasih vas nepovabljeni in nepričakovani gostje presenetijo in vas skrbi, da vam njihove najljubše pijače ni uspelo pripraviti na pravi način. Ne skrbite - s priročnimi materiali in nekaj dobrimi nasveti strokovnjakov za vino boste brez težav obvladali.

Po mnenju strokovnjaka Marka Oldmana je v takšnih situacijah lahko zelo koristno majhno vedro ali skleda, ki jo lahko skoraj do sredine napolnite s kockami ledu, nakar morate nad led dodati še 2-3 prsta vode. Voda bo zapolnila votline med ledenimi kepami in tako ne bo pustila zračnih žepov, ki ne bi ohladili vina. Steklenico vstavite in šele po 4-5 minutah boste videli, da metoda zagotovo deluje. Za še hitrejše rezultate lahko v ledeno vodo dodate dva ali tri ščepce soli.

Drugi vinar iz lastnih izkušenj deli, da je najlažji in najhitrejši način, da svoje vino ohladimo z močenjem kuhinjskega papirja, s katerim zavije steklenico vina. Že po 10 minutah v tako zaviti zamrzovalniku se steklenica ohladi, kot da bi tam preživela vsaj eno uro.

Če predvidevate, da se boste znašli v podobni situaciji in ne boste imeli časa, da se ohladite, lahko kuverto z grozdjem preventivno hranite v zamrzovalniku. Ko natočite vino, nekaj vstavite v kozarec in spremenijo njegovo temperaturo, vendar ne da bi ga razredčili in poškodovali njegov okus (tako kot led).

belo vino
belo vino

Ne pozabite, da se božanska pijača uživa rahlo ohlajena, ne ledeno hladna, zato boste brez nepotrebnih skrbi - ko boste sprejeli goste in povedali nekaj zgodb, imeli priložnost postreči s polnimi kozarci.